Leden 2017

Ahoj v novém roce

27. ledna 2017 v 20:20 | Shagy |  Já a tak
Ahoj všichni,

tak Vás zase zdravím po delší době. Teď jsem měla trošku náročnější období, stěhovali jsme se, začala jsem chodit do nové práce, kde jsem se nějakou dobu zaučovala, pak jsem přešla na jinou pozici, takže jsem se znovu zaučovala a od Nového roku jsem ještě na jiné pozici, takže mám ze všeho obrovskou hlavu a pravda - na cvičení jsem něměla moc myšlenky. Navíc v každé volné chvíli ještě zařizujeme byt nebo se snažíme vyjet pryč z Prahy, takže kolikrát stíhám jen to nejnutnější, vyvenčim psa a jdu spát. Do toho ještě přišly Vánoce a přípravy na ně, takže čas na cvičení a přemýšlení o jídle moc nebyl. Teď ale nějak cítím, že jsem chytila druhou mízu. Za chvíli je tady jaro, období krátkých budniček a samozřejmě nechci vypadat jako buřt. Další důvod je ten, že mám sedavé zaměstnání a pokud se nerozhýbu, bolí mě dost záda. Hlavně v práci už se to tak nějak usadilo, nejsem tolik ve stresu a i na jídlo mám více času. Máme kuchyňku, takže si můžu nosit domácí stravu. Výhoda je (tedy pro mě), že v místě zaměstnání není žádná jídelna ani restaurace, obchod nic, tudíž, co si do práce nepřinesu, to nesním :)

Přestěhovala jsem se z rušné čtvrti na klidné sídliště, kde je díky vyšší koncentraci lidí i několik fitness center. Naštěstí jsem objevila jedno i tři minuty od baráku. Je sice takové menší, ale vyhovuje mi, že tam není hlava na hlavě, nikdo na mě moc nečumí a nejsou obsazené všechny stroje. Já osobně mám nejradši běžecký pás. Jako bonus je cena vstupu více než přijatelná a můžete tam být jako dlouho chcete, zatím ale asi více jak hodinku v kuse nezvládnu. Jo a když jsem tam posledně byla, tak jsem se tam i zvážila a číslo, které se vyjímalo na displeji bylo více než zarmucující - 71kg :(

Dříve jsem chodila běhat, ale vzhledem ke smogové situaci to asi není dobrý nápad, navíc v mínusových teplotách bych si jistě uhnala nějakou nemoc, tak se mi to nechce moc riskovat. S kolegyní z práce jsme ale domluvené, že jakmile bude 5°C nad nulou, jdeme do toho!

Další věc, ke které jsem se vrátila, je cvičení podle aplikace Seven, podle které cvičíte dvanáct různých posilovacích nebo kardio cviků během sedmi minut, což se dá zvládnout vždycky, a to dokonce i několikrát denně, tudíž tady není místo pro výmluvy.

Co se týče jídla, žádné drastické diety nedržím, protože jsem se už několikrtá přesvědčila, že to není dlouhodobě udržitelné. Samozřejmě se snažím vybírat si lepší suroviny, jíst hodně zelelniny, nejíst sladké a smažené, místo bílého pečiva si dát celozrnné a tím vešekerá omezení končí.

No a cítím se fajn, zdravě, plná energie. S přítelem plánujeme svatbu, takže doufám, že ve svatebních šatech nebudu vypadat jak mastodont.

A co vy, dali jste si na letošek nějaká předsevzetí?