Prosinec 2012

Tip na snídani

29. prosince 2012 v 10:56 | Shagy |  Co jíst
Ráda jím k snídani cereálie, takže například ovesnou kaši nebo müsli. Jenže mi přijde škoda utrácet 12,50,- za jednu porci kaše, když za stejnou cenu koupím pytel ovesných vloček. Rozhodla jsem se tedy, že si budu dělat svoje domácí müsli, které bude obsahovat jen to, co si tam sama dám a navíc je k tomu i dobrý. Dělám to tak, že všechno rozmixuju na rovnoměrnou směs, což je rozhodně lepší i pro trávení. Dávám tam tedy: ovesné vločky, sušený banán, rozinky a vlašské ořechy. Ráno si to nasypu do nízkotučného mléka a nejenže je to dobré a rychlé, ale také levné.

A co vy, máte nějaké tipy na zdravá a levná jídla?

Vánoční hubnutí

28. prosince 2012 v 11:14 | Shagy |  Já a tak
Zdravím Vás drahé ženy,
musím se přiznat, že po třídenním obžerství jsem nabrala kilo. Řekla jsem si ale, že do konce svátků shodím nejen to jedno kilo, ale i půl kila navíc. Takže cvičím teď denně a 600g už naštěstí slezlo. A to ještě můžu být ráda, že doma máme bramborový salát úplně bez majonézy, jen s bílým jogurtem. Osmaženého kapra vždy vymačkáme do ubrousku, aby se olej vsákl . No a když se dovaří rybí polévka, tak ještě sebereme tuk, který se z kapra vyvařil. Co se týče cukroví, tak jsme pekli jen ořechy, které jsme nechali bez náplně, jenže jsme pak dostali i od známých a zde mě mé hubnutí přešlo :D A jak jste na tom přes Vánoce vy? Já doufám, že do konce roku sundám 0,9kg.

Předvánoční hubnutí

20. prosince 2012 v 12:34 | Shagy |  Já a tak
Vážení a milí,
nadešel čas svátků a všude okolo se to hemží jídlem, a to převážně nezdravým. Člověk v jednom kuse musí ochutnávat cukroví, jestli se povedlo a jestli je dobré i další následující den :o) K cvičení se taky člověk moc nedostane, a to proto, že jednak není čas, a když je čas, tak není energie nebo hůř - člověk je nemocný. Když jsem ještě měla 72kg, tak jsem samo sobě slíbila, že jestli zhubnu 10kg, tak si nechám udělat tetování. Sen se zdál být ještě dost daleko, ale při stoupnutí na váhu displej ukazoval 62,5, což mě od mého cíle dělí o pouhého půl kila. Takže jsem docela spokojená a přeju si, aby mi to vydrželo přes Vánoce, což se mi asi nepodaří, ale budu se snažit aspoň cvičit. No a ještě bych ráda uvedla, jak se upravily moje míry, takže:
pas stále 75cm
boky 92cm, takže o 1 cm méně
zadek 97cm, takže o 4cm méně
stehno 54cm, takže o 2cm méně
paže 27cm, takže o 1cm méně
krk 32cm, takže o 1cm méně
lýtko 31cm, takže o 2 cm méně
BMI = 22,0

Přeji , aby se v hubnutí dařilo i Vám a držím palce.

Co je nového?

6. prosince 2012 v 17:29 | Shagy |  Já a tak
Tak jsem si konečně udělala čas sdělit vám nějaké novinky. Oslava u babičky dopadla dobře, snědla jsem od všeho jen trošičku (ochutnala) a bylo to ok. Horší byl minulý víkend, když jsme byli se školou na jedné akci, kde jsme měli taktéž jídlo. To bylo ale tak výborné, že nešlo odolat a já jsem se po příjezdu bála stoupnout na váhu. Asi po dvou dnech jsem sebrala odvahu a byla jsem celkem překvapená, protože hmotnost od minule o kapánek klesla a to na 64,1kg. Je to nějaké divné, protože jsem za poslední dva týdny ani neměla pořádně čas na cvičení. No a mé BMI je tedy nyní 22.5, s čímž jsem spokojená. Ještě tak odolat všem těm vánočním pochoutkám :))